استراتژی محتوایی | دکتر یزدانی

استراتژی محتوایی | دکتر یزدانی

استراتژی محتوایی | دکتر یزدانی

استراتژی محتوایی | دکتر یزدانی

دکتر امیرحسین یزدانی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، در سال 1378 از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. ایشان رتبه ممتاز بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی از دانشگاه شیراز هستند. 

درخواست مشتری
حل مسئله
گزارش نتیجه
نقد و بررسی
درخواست مشتری
حل مسئله
گزارش نتیجه
نقد و بررسی

چرا دکتر یزدانی فیکا را انتخاب کرد؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید دلیل این که دکتر امیرحسین یزدانی آژانس فیکا و خدمات ما را برای خود انتخاب کردند چه بوده است؟ ایشان بعد از مهاجرت از همدان به تهران، کاهش مراجعه‌کنندگان و بیماران را تجربه کردند. البته که این مورد به دلیل تعدد پزشکان در شهر تهران و آشنا نبودن بسیاری از افراد با ایشان، مورد غیرعادی به شمار نمی‌رود. اما انتخاب روش و تصمیمی اصولی برای فرار از این شرایط و ایجاد فضایی پویا‌تر اهمیت بسیاری بالایی داشت. از طرف دیگر، بسیاری از مراجعه‌کنندگان تنها با فعالیت‌ها و ورزش‌های ساده می‌توانستند روند درمان خود را طی کنند و الزامی برای مراجعه حضوری آن‌ها به مطب وجود نداشت. این نقطه دقیقا محلی است که اهمیت محتوا و تولید آن را به خوبی نمایش می‌دهد.
 

اینجا جایی است که فیکا وارد عمل شده و برای بهبود شرایط و تغییر روند راهکارهایی را اتخاذ می‌کند. اما پیش از آن که راهکارهایی ارائه شوند، باید حتما شرایط و موقعیت موجود به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. 
این باعث می‌شود که بعد از کسب داده‌ها و اطلاعات کاربردی، با توجه به این موارد استراتژی مناسبی پیاده‌سازی شود. در این مرحله توجه به این که چه مواردی باید بررسی شوند و اطلاع از این که دریافت کدام اطلاعات کمک بیشتری را به ادامه روند می‌کند، یکی از موضوعات بسیار مهم و تعیین‌کننده است. در زیر به مواردی که توسط فیکا مورد بررسی قرار گرفت اشاره شده است:
•    ابتدا نمونه آماری از داده‌های 75,000 بیمار دکتر، به منظور شناخت بهتر جامعه هدف انتخاب شد؛
•    سوالات متداول مخاطبین در دایرکتوری‌های پزشکی، موارد جستجو‌شده در گوگل و محتواهای موجود در سطح وب و شبکه‌های مختلف اجتماعی در زمینه دردهای عضلانی و اسکلتی مورد بررسی قرار گرفت؛
•    با ارائه پرسش‌نامه‌ای برای کاربران پیج اینستاگرام دکتر، وضعیت و شرایط این دسته از مخاطبین آنالیز شد؛
•    روند و چگونگی درمان توسط دکتر، با حضور 3 روزه در مطب ایشان، به صورت حضوری و به طور دقیق بررسی شد.
داده‌ها و اطلاعات کسب‌شده
بعد از بررسی‌های انجام‌گرفته توسط اعضا تیم فیکا، اطلاعات و داده‌های بسیار ارزشمندی به منظور ترسیم استراتژی محتوا دکتر یزدانی حاصل شد. این داده‌ها چشم‌انداز بسیار روشنی را ایجاد کردند و ادامه مسیر با کمک این اطلاعات کاملا هموار‌تر به‌ نظر می‌رسید. در زیر به معرفی داده‌های ارزشمندی که از بررسی‌های صورت‌گرفته حاصل شدند اشاره شده است:
•    دردهای اصلی و رایجی که گروه مخاطب با آن‌ها مواجه بودند مشخص شد. به طور مثال مشخص شد که چند درصد از کارمندان که زمان زیادی را پشت میز می‌نشینند، از درد پشت و شانه رنج می‌برند و به دنبال رفع آن هستند؛
•    مطابق بررسی‌ها مشخص شد که افراد برای رهایی از این دردها معمولا چه پزشکانی را در نظر داشته و اطلاعات بیشتری نیز در خصوص آن‌ها دارند؛
•    مشخص شد که هر گروه از مخاطبین، بسته به سن، جنسیت، تحصیلات، محل زندگی و... چه میزان به درمان درست و کامل دردهای خود اهمیت می‌دهند؛
•    در نهایت مشخص شد که هر گروه از مخاطبین، اغلب از چه طریقی با پزشکان این زمینه آشنا شده و با آن‌ها ارتباط می‌گیرند.

راهکارهای ارائه‌شده
حتما دوست دارید که بدانید چه راهکارهایی از سمت آژانس فیکا، برای ارتقای کسب و کار دکتر یزدانی و بهتر دیده شدن ایشان ارائه شده است؟ تیم فیکا، با مهارت و تجربه بالای افراد خود و همچنین اطلاعات بسیار مفیدی که از جامعه هدف مد نظر کسب کرد، استراتژی محتوا را مطابق با هدف در نظر گرفت. راهکارهای ارا‌ئه‌شده توسط مجموعه ما از قرار زیر است:
•    مطابق با بیشترین دردها و بیشترین اهمیت به پیگیری درمان، 3 گروه مخاطب هدف اصلی در کنار 2 گروه مخاطب هدف فرعی مشخص شدند. سپس محتواهای شبکه‌های اجتماعی بیشتر پیرامون این دسته از مخاطبین تولید شد؛
•    گفتنی است که این پروژه در زمان همه‌گیری ویروس کرونا صورت گرفت و با توجه به این مورد، برخی از محتواهای تولید‌شده به آموزش ورزش‌هایی که می‌توان در خانه برای درمان دردهای مختلف انجام شوند، اختصاص پیدا کرد. در این راه از شعار "مسیر درمانت را کوتاه‌تر کن" برای برندسازی دکتر هم استفاده شد. این شعار برای اثبات اولویت داشتن مسائل انسانی بر مسائل مالی برای دکتر یزدانی در نظر گرفته شد؛
•    برای تهییج و افزایش امید مخاطب و همچنین جلب اعتماد، از نمونه‌های قبل و بعد درمان افرادی که تحت درمان قرار گرفته‌ بودند، بهره گرفته شد؛
•    همچنین برای دعوت از افرادی که درد و مشکل آن‌ها نیاز به مراجعه حضوری دارد، از استوری‌های تعاملی در اینستاگرام استفاده شد.

در انتهای بررسی استراتژی محتوا دکتر یزدانی و چگونگی به‌ کارگیری و اجرای آن، به بیان نتایج حاصله از استراتژی اتخاد‌شده توسط مجموعه فیکا می‌پردازیم.
نکته جالب این بود که در مدت زمان 4 ماه، بدون حتی یک تبلیغ اینستاگرامی، تعداد کاربران و مخاطبین پیج اینستاگرام دکتر، از 60 هزار به 80 هزار نفر افزایش یافت. همچنین طبق بررسی‌های جدید، تعداد مراجعین با طول درمان دکتر، در ماه‌های ابتدایی اجرای استراتژی، حدود 33 درصد افزایش پیدا کرد.

در فاز دوم در مدت سه ماه، تعداد مخاطبین اینستاگرام بدون هیچ تبلیغی 11 هزار نفر افزایش پیدا کرد که منجر به 3 هزار تماس و پیام در این مدت کوتاه به کلینیک شد. به این ترتیب نرخ بازگشت سرمایه دکتر یزدانی در این مدت کوتاه به 130 درصد رسید که به معنای بازگشت تمام هزینه‌های استراتژی و مدیریت شبکه اجتماعی، به علاوه 30 درصد سود خالص است.
این موارد همگی تاییدکننده استراتژی صحیح و پربازده مجموعه فیکا هستند که با ادامه این روند، قطعا موفقیت‌ها و بازخوردهای بیشتری را انتظار خواهیم داشت.


جمع‌بندی
در این مطلب نگاهی به استراتژی محتوا دکتر یزدانی انداخته شد. انتخاب استراتژی مناسب و اجرای درست و طبق برنامه آن، بدون شک هر کسب و کاری را با رشد چشم‌گیری روبرو می‌کند. در این بین انتخاب مجموعه‌هایی که در این زمینه مشغول فعالیت هستند اهمیت بالایی دارد.
آژانس دیجیتال مارکتینگ فیکا، با سال‌ها تجربه و فعالیت موفق در این زمینه، آماده ارائه انواع خدمات به منظور پیشبرد کسب و کار و موفقیت شما است. دنیای مدرن، دنیای دیجیتال و هوشمند است؛ بنابراین باید بتوانید که بهترین استفاده ممکن را از این فرصت کرده و خود را در مسیر پیشرفت قرار دهید.
 

نظرات کاربران

برای رشد کسب و کارت آماده ای؟

برای همکاری با آژانس دیجیتال مارکتینگ فیکا همین الان اقدام کن.