خدمات سئو | اپل فا؛ مرجع فارسی اپل

خدمات سئو | اپل فا؛ مرجع فارسی اپل

خدمات سئو | اپل فا؛ مرجع فارسی اپل

خدمات سئو | اپل فا؛ مرجع فارسی اپل

فروشگاه اپل فا، به عنوان فروشگاه اینترنتی که به صورت تخصصی و انحصاری به ارائه محصولات کمپانی اپل می‌پردازد، حدود 9 سال است که در این زمینه فعالیت دارد. 

درخواست مشتری
حل مسئله
گزارش نتیجه
نقد و بررسی
درخواست مشتری
حل مسئله
گزارش نتیجه
نقد و بررسی

نرخ فروش پایین بود!
در خصوص استراتژی سئو و اهمیت آن در بخش مقدمه صحبت شد؛ اما اپل فا چرا از خدمات مجموعه ما بهره گرفت؟ آن‌ها در بخش سئو، پیش‌تر با مجموعه دیگری همکاری می‌کردند، اما با وجود ورودی بالا، نرخ تبدیل به فروش مناسبی برای‌شان وجود نداشت. سئو سایت فروشگاهی موبایل نیاز به رعایت نکات جزئی و مهمی دارد که در صورت عدم رعایت، رسیدن به میزان فروش و سود مد نظر، میسر نخواهد بود. برآیند این اتفاقات، انتخاب مجموعه فیکا برای همکاری در بحث سئو توسط اپل فا در اواخر سال 1400 بود.
 

از آنجایی که سئو سایت فروشگاهی تفاوت چشم‌گیری با دیگر سایت‌ها دارد، کارشناسان فیکا به دنبال روش حل مسئله‌ای رفتند که بتوان از آن‌ها راهکارهای موثری را استخراج کرد. در ابتدا نمونه کار سئو و گزارشات قبلی که در همکاری‌های گذشته این فروشگاه با دیگر مراکز وجود داشت مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در مرحله بعدی به تحقیق کلمات کلیدی به منظور مشخص شدن میزان سختی و میزان ورودی هر کلمه پرداخته شد. بررسی صفحات مختلف سایت که قبلا سئو شده بودند و تحلیل دقیق جزئیات ورودی‌ها با کمک ابزارهای آنالیز سایت از اقدامات دیگری بود که در این زمینه صورت گرفت.
لازم به ذکر است که آژانس دیجیتال مارکتینگ فیکا دارای شرایط خاص حریم خصوصی بوده و در مطالبی مانند این مطلب، تنها به اطلاعات و داده‌های محدودی از مشتریان اشاره می‌شود.


داده‌ها و اطلاعات به دست‌آمده
برای پیاده‌سازی دقیق و اثربخش استراتژی سئو فروشگاه‌های آنلاین، باید اطلاعات کامل و کمک‌کننده‌ای در اختیار داشت. بعد از بررسی‌های کاملی که توسط مجموعه ما روی وبسایت اپل فا انجام شد، داده‌های کامل و موثری حاصل شد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود:
•    در بررسی‌های صورت‌گرفته مشخص شد که صفحاتی که نتیجه ورودی خوبی را دارند، صفحات وبلاگ هستند که بیشتر برای اطلاعات عمومی مورد توجه قرار می‌گیرند، اما سفر مشتری به خوبی طراحی نشده که آن‌ها را به سمت خرید سوق دهد؛
•    در بررسی‌ها چند ایراد فنی در سایت و سرور نیز مشخص شد که اثر منفی در سئوی سایت در بازه‌های زمانی مختلف گذاشته بود.


راهکارهای اتخاذشده
برای رسیدن به نتیجه دلخواه در موتورهای جستجو، باید از جدیدترین و بهترین تکنیک های سئو مطابق با هدف برند استفاده شود. کارشناسان فیکا با توجه به مشکلات موجود و اهداف فروشگاه از راهکارهایی استفاده کردند که رسیدن به نتیجه مطلوب را میسر می‌کرد.
در ابتدا صفحات تارگت سئو از وبلاگ به صفحات محصولات تغییر داده شدند. همچنین، کلیدواژه‌های با نرخ تبدیل بهتر به عنوان هدف سئو انتخاب شدند. با گزارش‌دهی منظم، روند نظارتی استانداردی برای نتایج پروژه تعریف شد. علاوه بر این موارد، پیشنهادهایی برای رفع اشکالات فنی نیز به کارفرما داده شد.
 

استراتژی سئو در نهایت باید به نتایج مطلوب و اثربخش منجر شود. خوشبختانه بعد از شناسایی مشکلات و اتخاذ راهکارهای مناسب، نتایج مثبتی بعد از مدت زمان مشخصی به دست آمد که در زیر به برخی از این نتایج اشاره می‌کنیم.


به صورت سالانه در 10 کلیدواژه مرتبط با محصولات اپل، وبسایت اپل فا به صفحه اول نتایج گوگل می‌رسد. از جمله این کلیدواژه‌ها می‌توان از قیمت روز محصولات اپل، لوازم جانبی مک بوک و... نام برد. میزان Impression (مشاهده سایت در نتایج گوگل) برای صفحات زیر در تابستان 1402 به نسبت مدت مشابه سال قبل به شرح زیر افزایش داشته است:

•    محصولات آیفون : 4.4 برابر رشد؛
•    محصولات آیپد: 3.2 برابر رشد؛
•    محصولات اپل واچ: 2.8 برابر رشد.

همچنین باید اشاره کنیم که میزان کلیک (ورود به سایت) برای صفحات محصولات آیفون و اپل واچ، در تابستان 1402 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، به طور میانگین 73 درصد رشد داشته است. با توجه به این که تعدادی از کلیدواژه‌های جدید ( مانند لوازم جانبی اورجینال اپل و لوازم جانبی مک بوک)، برای لوازم جانبی در نظر گرفته شده است، میزان Impression صفحات مربوطه، رشد 11.7 برابری را به نسبت سال قبل داشته و میزان کلیک ورود به این صفحات هم 12.6 برابر شده است.


جمع‌بندی
از آنجایی که اغلب ما بسیاری از چیزهایی که به دنبال آن هستیم را در موتورهای جستجو کشف می‌کنیم، بسیار مهم است که کسب و کارها بتوانند خود را به بهترین شکل در چنین فضایی پیش روی مخاطب قرار دهند. با استفاده از استراتژی سئو اصولی و مناسب تا حد زیادی می‌توان به قرارگیری در بالای لیست نتایج گوگل امیدوار بود. مجموعه فیکا، با سال‌ها تجربه در ارائه خدمات مرتبط با سئو و بهینه‌سازی وبسایت‌ها در موتورهای جستجو، آماده ارائه هر گونه خدمات در این زمینه است. کافی است از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما در تماس باشید و از شرایط همکاری اطلاع پیدا کنید.
 

نظرات کاربران

برای رشد کسب و کارت آماده ای؟

برای همکاری با آژانس دیجیتال مارکتینگ فیکا همین الان اقدام کن.