طراحی گرافیک | ویژگی های طراحی گرافیک در فیکا

طراحی گرافیک | ویژگی های طراحی گرافیک در فیکا

زیبایی ظاهری برند
زیبایی ظاهری برند

طراحی گرافیکی می تواند به زیبایی ظاهری برند شما کمک شایانی کند. برند شما شیک تر، زیباتر و به یادماندنی تر دیده شود.

انتقال سریع پیام
انتقال سریع پیام

یکی از ویژگی خاص طراحی گرافیکی، امکان انتقال پیامی طولانی در یه تصویر است به شکلی که این پیام برای مخاطب قابل فهم باشد.

افزایش جذب مخاطب
افزایش جذب مخاطب

به دلیل جذابیت بالای محتواهای طراحی شده، می توانند مخاطب بیشتری را نسبت به محتواهای متنی جذب کند.

افزایش اعتبار برند
افزایش اعتبار برند

زیبایی ظاهری که به واسطه طراحی گرافیکی به برند شما افزوده می شود، می تواند موجب افزایش برند شما در نگاه مخاطبین شود.

جای برند شما اینجا خالیه

طراحی گرافیک؛ دیزاین مدرن از جنس پیکسل‌های دیجیتالی

یک اصطلاح انگلیسی وجود دارد که می‌گوید "ارزش یک عکس برابر با هزار کلمه است." لازم به ذکر است که در دنیای بیزینس، طراحی گرافیک هزاران دلار اهمیت دارد. این مفهوم برای کاربردهای مختلفی در بیزینس‌ها استفاده می‌شود که یکی از مهم‌ترین کاربردها برقراری ارتباط خوب میان مشتریان و کسب‌وکارها است. به طور کلی تمامی بیزینس‌ها از طراحی گرافیک در تمامی مراحل ارتباط با مشتری مانند مطلع کردن از محصولات استفاده می‌کنند تا ارتباط بهتری با مشتریان داشته باشند. طراحی گرافیک برای یک چیز ساده مانند یک تراکت را در نظر بگیرید. یک تراکت وظیفه مطلع کردن مشتریان بالقوه از محصولات یا خدمات شما را دارد. حال اگر از عناصر و رنگ‌های زیبایی استفاده کنید، آیا تاثیر تراکت بیشتر نمی‌شود؟! همراه ما باشید.
 

طراحی گرافیک
طراحی گرافیک

پنج دلیل برای این که چرا طراحی گرافیک برای هر بیزینسی مهم است

تقریبا تمامی کاربران فضای مجازی، اولین کاری که پس از بیدار شدن انجام می‌دهند این است که تلفن همراه خود را چک می‌کنند و در رسانه ‎های اجتماعی به گشت و گذار می‌پردازند. یکی از محبوب‌ترین رسانه‌های اجتماعی در میان ایرانیان، نرم‌افزار اینستاگرام است. با توجه به این که تمامی محتواهای موجود در این پلتفرم به صورت بصری هستند، برندهای مختلفی از اینستاگرام برای تبلیغ محصولات خود استفاده می‌کنند تا جایی که بسیاری از برندهای بزرگ و کوچک برای نتیجه گیری بهتر و موثرتر، نیاز به مدیریت پیج اینستاگرام خود با کمک یک آژانس تخصصی و حرفه ای دارند.
در واقع اینستاگرام به یک محلی تبدیل شده است که افراد روزانه به خرید می‌پردازند، سرگرم می‌شوند و با برندهای مختلفی آشنا می‌شوند. به طور کلی رشد این رسانه اجتماعی در میان مردم و محبوبیت آن سبب شده تا کسب‌وکارها بتوانند در مسیر دیجیتالی شدن قرار بگیرند. طراحی گرافیک و زیبایی ظاهری نه تنها در دنیای واقعی بلکه در دنیای دیجیتالی نیز از اهمیت بالای برخوردار است. 
برای این که بتوانید در رسانه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام به موفقیت دست پیدا کنید، باید نظم و زیبایی ظاهری را رعایت کنید. زیبایی ظاهری پست‌ها و استوری‌های شما می‌تواند مشتریان را درباره محصولات و خدمات شما کنجکاو کند. اگر همچنان به اهمیت طراحی گرافیک پی نبرده‌اید، ادامه این بخش را از دست ندهید.

آگاه باشید! برخوردهای اولیه (First Impressions) اهمیت دارد

تصور کنید که قصد دارید با یک فرد تازه آشنا شوید، اولین چیزی که درباره ایشان توجه‌تان را جلب می‌کند چیست؟ ظاهر و زیبایی ظاهری. اگر این فرد از ظاهر مناسبی برخوردار نباشد به طور خودکار یک برداشت بد برای شما ایجاد می‌کند. از طرفی دیگر اگر ایشان با ظاهری مرتب و زیبا به ملاقات شما بیاید، شما با یک برداشت اولیه خوب و جذاب، برای آشنا شدن با ایشان تلاش می‌کنید. بنابراین برخورد اولیه اهمیت زیادی دارد.

طراحی گرافیک ابزاری مهم برای هر بیزینس است که بتواند در برخوردهای اولیه حس خوبی در مشتریان ایجاد کند. اولین باری که یک مشتری با برند شما ارتباط برقرار می‌کند، ضامن یک رابطه بلند مدت با ایشان است. همانطور که می‌دانید، برخوردهای اولیه مشتریان با برندها، در دنیای امروزی در فضای مجازی شکل می‌گیرد. 
 

این برخورد اولیه می‌تواند دیدن یکی از پست‌های پیج شما باشد، یا دیدن تبلیغ‌تان در صفحه‌های دیگر؛ چیزی که اهمیت دارد این است که بتوانید حس خوبی در مشتریان ایجاد کنید. در نظر داشته باشید که دیدن کارت ویزیت و یا رفتن به صفحه لندینگ سایت شما نیز جزو برخوردهای اولیه به شمار می‌رود. 
طراحی گرافیک مناسب، به شما داستان پشت هر کسب‌وکاری را می گوید، بنابراین باید دقت زیادی در این زمینه به خرج دهید. در بیشتر مواقع زمانی که یک مشتری نام برند شما را می‌شنود، سعی می‌کند تا تحقیقاتی را در فضای وب انجام دهد. چرا که در دسترس ترین ابزار برای بررسی و جستجوی اولیه، فضای وب است.
ظاهر سایت شما به چه شکل است؟ آیا از رنگ‌های ست استفاده کرده‌اید، یا از رنگ‌های نامنظم و ناخوشایند؟ مشتریان وقتی وارد سایت شما می‌شوند چه احساسی خواهند داشت؟ احساس خوشایندی به کاربران دست می‌دهد یا احساس عدم اعتماد و این که سریعا باید از سایت‌تان خارج شوند؟ اگر می‌خواهید در وب بدرخشید، همین حالا نسبت به بررسی هزینه طراحی سایت در فیکا اقدام کنید.

استمرار در تولید محتوای زیبا مساوی است با اعتبار برند

اهمیتی ندارد که در حال اداره کردن چه کسب‌وکاری هستید، طراحی گرافیک به شما کمک می‌کند اعتبار برند خود را بسازید. زمانی که شما محتوای خلاقانه‌ای تولید کنید و مطالب محبوب مانند مطالب آموزشی با ظاهری جذاب تولید کنید، مشتریان شما به احتمال زیاد، به شما به عنوان یک برند مورد اعتماد نگاه می‌کنند. 
برای تولید محتوای با ارزش در فضای وب زمان مشخصی قرار دهید، زیرا کاربران همواره قدردان محتوای با ارزش هستند. مخاطبین حال حاضر شما شاید به ارزش محتوای شما آگاهی داشته باشند، اما مخاطبین جدید حتما باید به وسیله طراحی گرافیک جذب شوند. تولید کردن محتواهایی با طراحی گرافیک مدرن و جذاب در گذر زمان باعث می‌شود تا برند شما اعتبار بالایی پیدا کند.

راهی موثر، برای در میان گذاشتن ایده‌ها

اینفوگرافیک ها یکی از بهترین روش‌ها برای خلاصه کردن اطلاعات و ارائه آن به کاربران می‌باشند. در صورتی که از اینفوگرافیک استفاده نکنید ممکن است مخاطبین شما سریعا از متن شما گذر کنند و قسمت‌های مهم را مطالعه نکنند. تحقیقات نشان داده‌اند که اینفوگرافیک ها نسبت به متن بدون تصویر، تا سه برابر گیرایی بیشتری دارند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که از طراحی گرافیک در انتشار متن‌ها مهم استفاده کنید. 
با توجه به این که انسان‌ها از نظر بصری به راحتی تحت تاثیر قرار می‌گیرند، با اضافه کردن چندین المان‌ گرافیکی به متن می‌توانید درک مخاطبین را بیشتر کنید. به همین دلیل است که در کودکی برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان از تصویرهای جذاب استفاده می‌شود. از این نکته می‌توانید برای یادگیری درس‌ها و آموزه‌های سخت استفاده کنید.

خلاقیت در طراحی پوستر، راهی برای کنار زدن رقبا

یکی از اهداف شرکت‌ها در دنیای دیجیتالی امروز باید به دست آوردن برتری در رقابت با شرکت‌های دیگر باشد. خلاقیت یکی از بهترین عناصری است که می‌توانید برای متمایز شدن استفاده کنید. با وجود پلتفرم‌های طراحی‌های دیجیتالی که قالب‌های آماده بسیاری دارند، تدوین عکس خیلی راحت شده است. 
با این حال برای که بتوانید برتری خوبی نسبت به رقبای خود داشته باشید، بهتر است از خلاقیتی متناسب با مسیر کاری خود استفاده کنید. از طراحی پوستر به نحوی استفاده کنید که بتواند باعث الهام گرفتن مشتریان شود و بتوانند یک سری مفاهیم از محصولات شما را درک کنند. شما می‎‌توانید از این خدمات، در کنار نشان دادن تاثیر مثبت محصول‌تان استفاده کنید تا حس خوبی به مشتریان بالقوه خود منتقل کنید. طراحی پوستر به طور کلی باید تاثیر مثبتی داشته باشد بنابراین توجه کنید که در تولید این محتوا حس خوبی به مشتریان انتقال دهید. 

پیام طراحی گرافیک اهمیت دارد

هر برندی دارای یک داستانی است که ارزش بالایی دارد و می‌تواند کاربران زیادی را جذب خود کند. طراحی گرافیک راهی برای تعریف کردن آن داستان زیبا برای مخاطبین است. تفاوتی ندارد شما مالک یک فروشگاه آنلاین با محصولات دست ساز باشید یا مالک یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدی، طراحی گرافیک همواره می‌تواند با تلفیق رنگ‌ها و المان‌های درست، داستان شما و برند شما را بازگو کند. این داستان به عنوان هویت برند شما شناخته می‌شود و در ذهن مشتریان باقی می‌ماند.

طراحی گرافیک؛ زیبایی ظاهری در برخورد اول اهمیت زیادی دارد

بسیاری از افراد زمانی که نام طراحی گرافیک به گوش‌شان می‎‌خورد، سریعا به یاد رشته تحصیلی خیلی رنگی و پر از خلاقیت می‌افتند. اما این مفهوم اصلا یک رشته تحصیلی نیست که در دانشگاه آن را مطالعه کنید. اگر بخواهیم خیلی دقیق طراحی پوستر یا طراحی گرافیک را معنا کنیم باید بگوییم که: طراحی گرافیک را می‌توان نوعی هنر نامید که باعث تولید محتوای تصویری جذاب جهت ارتباط گرفتن با مخاطب می‎‌باشد.

طراحی گرافیک

به عبارت دیگر شما با استفاده از هنری که دارید، باید یک محتوای بصری تولید کنید که به راحتی با مخاطبین ارتباط برقرار کنید. این مفهوم از ترکیب‌های مختلف بصری به همراه المان‌های دیگر مانند اجسام و رنگ درست می‌شود که معنای خاصی نیز منتقل می‌کند.
با این حال اگر همچنان تعریف دقیق‌تری از طراحی گرافیک می‌خواهید باید اشاره کنیم که این مفهوم، هنری است که منجر به تولید محتوای تصویری برای برقراری ارتباط جهت انتقال ایده‌ها می‌شود. از طراحی گرافیک تقریبا در هر محلی که نیاز باشد به کار گرفته می‌شود تا توجه مخاطبین را به خود جلب کند. تصور نکنید که از این مفهوم تنها در دنیای دیجیتال استفاده می‌شود، شما می‌توانید هنر طراحی گرافیک را در تبلیغ‌های داخل مترو نیز مشاهده کنید.

با انواع طراحی گرافیکی آشنا شوید

در این بخش قصد داریم با انواع مختلف طراحی گرافیک آشنا شویم. همانطور که پیش از این نیز گفته شد، طراحی گرافیک برای ارتباط بهتر با مشتریان استفاده می‌شود که گاهی اوقات سبب جذب و گاهی اوقات سبب درک بهتر مطلب می‌شود. برای این که بتوانید بهترین انتخاب طراحی گرافیک را برای کسب‌وکار خود داشته باشید، بهتر است با انواع مختلف آن که در ادامه آورده شده است، آشنا شوید.
 البته می‌توانید تشخیص انتخاب طراحی گرافیک را به تیم فیکا بسپارید و تنها با یک تماس تلفنی با کارشناسان ما، از بهترین طرح‌ها برای کسب‌وکار خود با خبر شوید. برخی از انواع طراحی گرافیک به شرح زیر هستند:
•    طراحی پست و استوری
•    اینفوگرافیک
•    بروشور
•    بنر
•    بیلبورد
•    پوستر
•    استند
•    کارت ویزیت
•    بسته بندی
•    ست اداری
•    لوگو
•    تصویرسازی اختصاصی برای موشن گرافیک
•    هویت‌بصری
•    کاتالوگ
•    تصاویر برای وب سایت‌ها و بلاگ‌
•    طراح گرافیکی رابط کاربری
•    طراحی آیکون

آشنایی با طراحی گرافیک هویت بصری و طراحی بنر سایت

طراحی گرافیک هویت یک برند، به عنوان وسیله ارتباطی مخاطبین و آن شرکت شناخته می‌شود. برای آشنایی بیشتر باید اشاره کرد که برند به هر ارتباطی که مشتریان با یک کسب‌وکار می‌گیرند، گفته می‌شود. طراحی که برای هویت بصری به کار گرفته می‌شود، باید بسیار دقیق باشد. 
در طراحی گرافیک برای هویت بصری، تمامی جزئیات در طراحی موارد مختلف مانند کارت ویزیت باید رعایت شود. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که برای طراحی هویت بصری، باید از عناصر مناسبی استفاده شود که مفهومی، ارتباطی و خلاقانه باشد.
طراحی بنر سایت نیز در هویت بصری اهمیت زیادی دارد. این طراحی به بیشتر دیده شدن برند شما کمک می‌کند. طراحی بنر سایت را می‌توان راهی برای به یاد ماندن در ذهن مشتری دانست.

معرفی طراحی گرافیک بازاریابی 

تمامی افراد روزانه با هزاران طراحی گرافیک بازاریابی روبرو می‌شوند که شاید از تاثیر بسیاری از آن‌ها با خبر نشوند. به عنوان مثال با روشن کردن تلویزیون با ده‌ها طراحی گرافیک بازاریابی روبرو می‌شود که در ذهن شما ماندگار می‌شوند. 
شما در طول روز چه مقدار زمانی در رسانه‌های اجتماعی سپری می‌کنید، سه ساعت؟ چهار ساعت؟ آیا می‌دانستید که در رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام از طراحی گرافیک بازاریابی به وفور استفاده می‌شود. این طراحی گرافیکی باید بسیار زیبا و جذب‌کننده باشد تا بتواند کاربران را به سمت خود بکشاند. 
تفاوتی ندارد که طراحی گرافیک بازاریابی دیجیتالی باشد یا سنتی، تقریبا تمامی طرح‌ها پیامی را به مشتریان می‌رسانند. این پیام در بیشتر مواقع این است که با خرید این محصول زندگی بهتری را تجربه می‌کنید. حال این طرح باید با عوامل دیگری مانند آسان بودن خرید همراه شود تا نرخ فروش آن افزایش پیدا کند. طراحان گرافیک بازاریابی همواره با یک چالش روبرو هستند که در این فضای شلوغ وب، محتوای جذاب و خاصی تولید کنند که در ذهن مشتریان بماند.

معرفی طراحی گرافیک رابط کاربری وب سایت

افرادی که برای رابط کاربری وب سایت‌ها کار طراحی گرافیک، انجام می‌دهند باید کمی اطلاعات در زمینه کد نویسی و تجربه کاربری نیز داشته باشند. برای این که بتوانید از گروهی از متخصصان آشنا با این مفاهیم همکاری کنید، منتظر تماس شما هستیم. طراحان رابط کاربری وب سایت‌ها، باید به نحوی عمل کنند که کاربران با مراجعه به آن وب سایت احساس خوبی کند و تمایل داشته باشد تا دوباره به آن سایت بگردد.
برای طراحی رابط کاربری سایت باید نکات ریزی رعایت شود، به عنوان مثال باید در عین زیبایی، سادگی را نیز رعایت کنید. در این طراحی حتما باید اصل بازخورد یا همان اطلاع رسانی به کاربران را رعایت کنید. اصل پدیداری، از نکات مهمی است که هنگام طراحی رابط کاربری باید رعایت شود. این نکات در حقیقت به کاربرپسندتر شدن سایت کمک می‌کند. به طراحی رابط کاربری در اصطلاح تخصصی تر، طراحی UI و UX نیز گفته می شود.

معرفی طراحی گرافیک اینفوگرافیک ها

طراحی گرافیکی اینفوگرافیک ها

اینفوگرافیک یکی از محبوب‌ترین طراحی‌های امروزی در رسانه‌های اجتماعی است، به طوری که بیشتر پیج‌های آموزشی از این طراحی برای آموزش‌های خود استفاده می‌کنند. برای این که بتوانید یک اینفوگرافیک داشته باشید، باید مراحل زیر را طی کنید:
برای این که بتوانید یک اینفوگرافیک جذاب داشته باشید، باید در ابتدا متن محتوای خود را مشخص کنید. پس از مشخص شدن متن، باید آن را به خلاصه‌ترین شکل ممکن دربیاورید. برای این که بتوانید متن بهتری تهیه کنید، بهتر است چندین سوال مهم از خود بپرسید. به عنوان مثال هدف‌تان از ساخت اینفوگرافیک چیست؟ یا مخاطبین شما برای اینفوگرافیک چه کسانی هستند؟
پس از این که توانستید به متن بهینه شده دست پیدا کنید، بهتر است به سراغ نرم‌افزارهای تدوین مانند فوتوشاپ یا ابزارهای آنلاین رایگان مانند کانوا ( Canva ) بروید. نکاتی وجود دارد که برای تولید اینفوگرافیک باید رعایت کنید، این نکات مانند زیر هستند:
•    چارچوب محتوای و تصویر خود را رعایت کنید
•    هدف خود را از طراحی بدانید و یک طرح اتفاقی نکشید
•    به روانشناسی رنگ‌ها توجه کنید
 

نمایش بیشتر

برای رشد کسب و کارت آماده ای؟

برای همکاری با آژانس دیجیتال مارکتینگ فیکا همین الان اقدام کن.

برای رشد کسب و کارت آماده ای؟

برای همکاری با آژانس دیجیتال مارکتینگ فیکا همین الان اقدام کن.