عکاسی تبلیغاتی و صنعتی در فیکا

عکاسی صنعتی | ویژگی های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در فیکا

عکاسی صنعتی | ویژگی های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در فیکا

توجه به جزئیات
توجه به جزئیات

با عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، آن دسته از جزئیات محصول که احتمالا از دید کاربر مخفی مانده و برای شما اهمیت بالایی دارد را می توانید به نمایش در بیاورید.

بهبود تصویر برند
بهبود تصویر برند

استفاده از خدمات جذابی مانند عکاسی صنعتی و تبلیغاتی می تواند بر تصویری که برند شما در ذهن مخاطب دارد تاثیر مثبت داشته باشد.

افزایش فروش
افزایش فروش

محتواهای تصویری مانند عکس محصول می توانند تاثیر مستقیم بر تصمیم گیری مخاطب و در نتیجه میزان فروش شما داشته باشد.

افزایش سطح آگاهی از برند
افزایش سطح آگاهی از برند

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به دلیل پتانسیل وایرال شدنی که دارد، می تواند موجب افزایش سطح آگاهی از برند شما شود.

جای برند شما اینجا خالیه

عکاسی تبلیغاتی؛ محصولات خود را با کیفیت بالا ارائه کنید

یکی از مهم‌ترین اقداماتی برای فروش یک محصول این است که بتوانید به شیوه مناسبی آن محصول را به همراه جزئیات جذابش ارائه کنید. برای این که بتوانید این کار را انجام دهید، به عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی نیاز دارید. بهره گرفتن از روش‌های بازاریابی دیجیتالی مانند عکاسی صنعتی، ساخت ویدئو کلیپ، پادکست، تیزر تبلیغاتی و ساخت موشن گرافیک در دنیای امروزی راهی هستند تا شما بتوانید در میان دیگر کسب‌وکارهای حوزه مربوط به خود برجسته شوید. با توجه به این که قدرت رسانه‌ها در به وجود آوردن احساس نیاز در مشتریان و مطلع کردن آن‌ها از محصولات شما به شدت بالا رفته است، پیشنهاد خوبی است که از عکاسی تبلیغاتی برای ارائه محصولات خود استفاده کنید. ادامه این مطلب را برای آشنایی با عکاسی صنعتی از دست ندهید.

 

عکاسی صنعتی
عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

چرا عکاسی محصول باید با تکنیک‌های روز انجام شود؟

بدون شک یکی از نیازهای اولیه افرادی که سعی دارند یک کسب‌وکار کوچک یا بزرگ راه بیندازند این است که بتوانند محصولات خود را در فضای مجازی به نمایش در بیاورند. استفاده از خدماتی مانند عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی در پیشرفت یک بیزینس کمک زیادی می‌کند. همانطور که می‌دانید تبلیغات همواره یکی از مهم‌ترین عواملی بوده است که بیشترین تاثیر را در روند موفقیت یک برند داشته است. 
امروزه با توجه به این که کیفیت دوربین‌ها روز به روز در حال بهتر شدن هستند و افکت‌ها و فیلتر‌های مختلفی روزانه تولید می‌شوند، استفاده نکردن از عکاسی صنعتی، می‌تواند شما را در میان شرکت‌های میان رده‌ای نگه دارد که هیچگاه به موفقیت عظیمی دست پیدا نمی‌کنند. اگر صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید یا می‌خواهید محصولات دست‌ساز خود را در رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام به نمایش دربیاورید، حتما پیشنهاد می‌شود که از خدمات عکاسی صنعتی و تبلیغاتی استفاده کنید. 
در دنیای امروزی تبدیل شدن به یک شرکتی که محصولات و خدمات خود را در حالتی سرگرم‌کننده و مناسب به کاربران ارائه کند، از اهمیت بالایی برخوردار است. در میان کسب‌وکارهای دیجیتالی شما نیاز به یک معیاری دارید تا در میان تعداد زیادی بیزینس، برجسته شوید و کاربران شما را انتخاب کنند. در فیکا ما شما را در میان تمامی بیزینس‌های حوزه کاری خود، هایلایت می‌کنیم تا مشتریان بیشتر با شما در ارتباط باشند.

حرفه‌ای باشید؛ عکاسی صنعتی یک سطح به کلاس شما اضافه می‌کند

عکاسی صنعتی، تنها پیرامون گرفتن یک عکس نیست؛ شما باید دقیقا بدانید که چه ویژگی‌هایی را قصد دارید به نمایش در بیاورید. به همین دلیل باید بتوانید نورپردازی و کادربندی خود را تغییر دهید. عکاسی صنعتی راهی است که شما می‌توانید با استفاده از آن محصولات خود را به شکلی ارائه کنید، که تمامی جزئیات مشخص است و مشتری برای آشنایی با محصول شما نباید یک مقاله بلند بالا را بخواند.
در عکاسی صنعتی شما باید بدانید چگونه یک میزانی از احساسات را به عکس‌های خود اضافه کنید تا توجه کاربران و مشتریان بالقوه را به سمت خود جذب کنید. هدف اصلی عکاسی صنعتی را می‌توان فروش بیشتر محصولات و افزایش نرخ مشتریان دانست. برای این که بتوانید محصولات خود را با استفاده از عکاسی صنعتی ارائه کنید، باید از مهارت‌های تدوین و نورپردازی عالی برخوردار باشید. اگر تمامی این مهارت‌ها را با کیفیت بالا در یک پکیج می‌خواهید تا شما نیز بتوانید بر روی رشد بیزینس خود تمرکز کنید، همین حالا با کارشناسان تیم فیکا تماس بگیرید. 
همانطور که می‌دانید، یک عکس زیبا و گیرا، ارزش بیش از یک هزار کلمه را دارد. حیاتی است که از یک موسسه مناسب برای عکاسی صنعتی محصولات خود استفاده کنید، زیرا این کار قرار است باعث شکل گرفتن هویت بصری و برند شدن شما در میان کاربران شود. 
 

عکاسی صنعتی باعث بهتر شناخته شدن برند شما در میان کاربران می‌شود

مهم‌ترین ویژگی که بسیاری از کسب‌وکارها را مجاب کرده است تا سریعا به سراغ استفاده از عکاسی صنعتی برای نشان دادن محصولات خود بروند، این است که شما می‌توانید به شیوه حرفه‌ای تمامی محصولات و خدمات خود را ارائه کنید. مشتریان بالقوه شما می‌توانند خیلی بهینه‌تر و در زمان کوتاه‌تری با محصولات شما آشنا شوند. در پی این موضوع برند شما در میان کاربران بیشتر شناخته می‌شود. در نظر داشته باشید که داشتن تصویر منفی از برند خود در میان کاربران، می‌تواند ضربه زیادی به کسب‌وکار وارد کند. 

با عکاسی صنعتی مجلل‌تر باشید

کمپانی‌هایی که از عکاسی تبلیغاتی و صنعتی استفاده می‌کنند، می‌توانند با برگزار کردن رویدادها و مناسبت‌های مختلف، بهترین عکس‌ها را از شرکت خود تهیه کنند. با استفاده از این ویژگی، این شرکت‌ها می‌توانند عکس‌های با کیفیت خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند و در میان مشتریان بالقوه خود دیده شوند. 
همچنین برای این که بتوانید خیلی مجلل به نظر برسید و اعتمادسازی مناسبی در میان مشتریان بالقوه خود انجام دهید، نیازی به خرج کردن سرمایه زیادی برای دیده شدن در رسانه‌های معتبر نیست. شما می‌توانید تنها با پرداخت هزینه عکاسی صنعتی و گرفتن چندین عکس با کیفیت، اعتمادسازی خوبی در میان کاربران ایجاد کنید.

در مقابل چشمان کاربران قرار بگیرید

با وجود این که پرداخت هزینه طراحی سایت و طراحی گرافیک برای کسب‌وکارهای دیجیتال مهم است، بارگذاری چندین عکس زیبا در سایت و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند حسابی توجه مشتریان را به خود جلب کند. با استفاده از عکاسی صنعتی شما می‌توانید محصولات و خدمات خود را به طیف بیشتری از کاربران ارائه کنید. 
در کنار استفاده از خدمات عکاسی صنعتی، برای این که بتوانید از کسب‌وکاری موفق بهره‌مند شوید، استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ دیگر مانند، خدمات سئو، ساخت موشن گرافیک، تیزر تبلیغاتی، ساخت ویدئو کلیپ، پادکست و کمپین تبلیغاتی استفاده کنید. این خدمات می‌توانند جلیقه نجاتی باشند برای شما در میان موجی از کسب‌وکارهای دیجیتالی!

آشنایی هر چه بیشتر با عکاسی صنعتی

برای این که به اهمیت هر چه بیشتر عکاسی صنعتی در دنیای امروزی پی ببرید، باید با این مفهوم بیشتر آشنا شوید. عکاسی صنعتی یک حوزه یا رشته تحصیلی نیست، این مفهوم شامل چندین حوزه و شاخه عکاسی می‌شود. به طور کلی باید گفت که عکاسی صنعتی شامل تمامی رشته‌ها و حوزه‌های عکسبرداری می‌شود که یک محصول یا برند را به شیوه تجاری و تبلیغاتی ارائه می‌کند. 
تمامی کسب‌وکارها نیاز دارند تا خود را به مشتریان بالقوه معرفی کنند تا بتوانند نرخ فروش خود را افزایش دهند. داشتن عکس‌های با کیفیت با استفاده از خدمات عکاسی صنعتی، می‌تواند تاثیر بلند مدتی در ذهن مشتریان به جای بگذارد. شما نیز اگر صاحب یک کسب‌وکار کوچک و بزرگ هستید، برای موفقیت در آینده، باید بتوانید جلوه بصری زیبا و جذابی از برند و محصولات خود ایجاد کنید. 
بنابراین تمامی رشته‌های عکاسی که در زیر مجموعه عکسبرداری با هدف فروش قرار گیرند را می‌توان عکاسی صنعتی در نظر گرفت. لازم به ذکر است که عکاسی صنعتی تنها برای ارائه محصولات نیست، شما می‌توانید با استفاده از آن، خدمات و حتی پرسونال برندینگ افراد مشهور را در کمپین‌ها انجام دهید؛ به همین دلیل می‌توان از عکاسی صنعتی برای دیده شدن در دنیای تجاری برای هر منظوری استفاده کرد.
برای آَشنایی بیشتر با عکاسی صنعتی، می‌توان به عکس‌های بسیار با کیفیتی که بر روی بیلبوردهای شهری مشاهده می‌کنید، اشاره کرد. همچنین تمامی عکس‌های زیبایی که بر روی مجله‌ها و سایت‌ها قرار دارند و توجه شما را جلب می‌کنند، عکس‌های صنعتی هستند.

عکاسی صنعتی؛ دیده شوید

به نحوی می‌توان گفت هدف عکاسی صنعتی بر روی همین اصطلاح و این حقیقت که جلوه بصری از اهمیت بالایی برخوردار است، بنا شده. با توجه به همین موضوع می‌توان گفت که اگر شما با عکس‌های بی‌کیفیت محصولات و خدمات خود را ارائه کنید، مشتریان اعتماد چندانی به برند شما نخواهند کرد، مخصوصا زمانی که هنوز یک برند ناشناخته هستید. 
با استفاده از خدمات عکاسی صنعتی شما به عنوان یک شرکت حرفه‌ای در این بازار شلوغ شناخته خواهید شد. در کنار این موضوع، اگر در عکاسی صنعتی شما از خلاقیت استفاده نکنید و از فرم‌های معمول تبلیغاتی استفاده کنید، برند شما چندان در میان ذهن مشتریان باقی نمی‌ماند. 
حال می‌توان گفت و به این نتیجه رسید که دیده شدن با استفاده از عکاسی صنعتی امکان‌پذیر است. زیرا این خدمات باعث می‌شود تا شما بتوانید در میان کسب‌وکارهای دیگر، متمایز شوید. امروزه عکاسی صنعتی به صورت کاملا مینیمال انجام می‌شود، تا مشتریان با یک نگاه هدف عکس شما را متوجه شوند. 
در عکاسی صنعتی باید ذات محصول و خدمات در نظر گرفته شود و تمرکز مشتریان را به صورت آَشکارا بر روی آن قرار دهد. عکس‌های گرفته شده باید بتوانند یا تنها یک نگاه، یک پیغام به مشتریان بالقوه ارائه کنند. در نظر داشته باشید که اغراق کردن در عکاسی صنعتی و ارائه دادن ویژگی‌های غیر واقعی، می‌تواند تاثیر معکوس بر روی روند تبلیغات شما داشته باشد. 
بنابراین همواره توجه داشته باشید که ویژگی‌های محصولات خود را به شیوه جذاب اما واقعی به مشتریان بالقوه خود ارائه کنید. به عبارت دیگر می‌توان گفت که در عکاسی صنعتی شما باید ویژگی‌های خاص محصولات خود را نشان دهید، نه این که بخواهید ویژگی‌های غیر واقعی به مشتریان ارائه کنید. 

با انواع عکاسی صنعتی بیشتر آشنا شوید

آشنایی با عکاسی صنعتی

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، تمامی حوزه‌های عکاسی که با هدف تبلیغات انجام شوند، به عنوان عکاسی صنعتی شناخته می‌شوند. به عنوان مثال عکاسی تبلیغاتی یکی از شاخه‌های اصلی عکاسی صنعتی است. هدف کلی این شاخه از عکاسی صنعتی این است که یک محصول، خدمات یا یک شخص به شکل صحیح در تبلیغات ارائه شود. 

شما روزانه عکس‌های مختلفی را در زمینه عکاسی تبلیغاتی در پلتفرم‌های مختلفی مانند مجله‌‌ها مشاهده می‌کنید. عکاسی تبلیغاتی را می‌توان به عنوان محبوب‌ترین شاخه از عکاسی صنعتی در نظر گرفت؛ زیرا تمامی هدف آن این است که مشتریان بالقوه را به خرید و یا استفاده از خدمات آن ترغیب کند. با تکرار استفاده از عکاسی تبلیغاتی، بسیاری از کسب‌وکارها به این هدف دست پیدا کرده‌اند. ادامه این بخش را برای آشنایی بیشتر با انواع شاخه‌های عکاسی صنعتی از دست ندهید.

 

عکاسی هوایی؛ از شاخه‌های دیگر عکاسی صنعتی

یکی از شاخه‌های عکاسی صنعتی که با هدف‌های تجاری مختلف در کسب‌وکار استفاده می‌شود، عکاسی هوایی است. در این شاخه از عکاسی صنعتی، همانطور که از نام آن مشخص است، عکسبرداری از ارتفاعات بلند انجام می‌شود. در عکاسی هوایی، تمامی عکس‌ها با استفاده از دوربین‌های بسیار پیشرفته که در درون سیستم‌های هوایی قرار دارند و به آن ها هلی شات گفته می شود، انجام می‌شوند. 
در عکاسی هوایی از مفاهیم مختلفی استفاده می‌شود تا عکس‌ها جذابیت بصری داشته باشند. از این مفاهیم می‌توان به فاصله کانونی، تعداد فریم‌ها، خطوط هوایی و علائم اطمینان اشاره کرد. یکی از دلایل اصلی که عکاسی هوایی در میان شاخه‌های دیگر عکاسی صنعتی محبوب شده است، این می‌باشد که با استفاده از این عکس‌ها شما می‌توانید یک تصویر کلی، با ویژگی‌های دلخواه را به نمایش دربیاورید. نشان دادن نمایی زیبا به صورت کلی از بالا، توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب می‌کند. 
البته که عکاسی هوایی کاربردهای غیر تبلیغاتی نیز دارد که از آن‌ها می‌توان به بررسی کردن مراحل پروژه اشاره کرد. با این حال در این مطلب ما قرار است با کاربرد تبلیغاتی عکاسی هوایی آشنا شویم. استفاده از عکس‌های هوایی در تیزرهای تبلیغاتی، یا استفاده کردن از آن برای آشنا کردن مشتریان با فضاهای بزرگ مانند باغ‌ها از اهمیت بالایی در عکاسی صنعتی برخوردار است. 
در عکاسی هوایی نیز درست مانند شاخه‌های دیگر عکاسی صنعتی باید به زاویه تصاویر توجه ویژه داشته باشید. عکسبرداری با زوایای مختلف کاملا با توجه به اهداف تصاویر متفاوت است، اما بسیاری از برندهای معتبر دنیا از این شاخه از عکاسی صنعتی، برای تبلیغات جذاب خود استفاده می‌کنند. در نظر داشته باشید که عکاسی صنعتی تفاوت زیادی با عکاسی ماهواره‌ای دارد. در عکاسی ماهواره‌ای جزئیات خیلی کم‌تر نشان داده می‌شوند. از عکسبرداری ماهواره‌ای بیشتر برای اهداف نظامی و جغرافیایی استفاده می‌شود. 

عکاسی خودرو؛ جزو شاخه‌های محبوب عکاسی صنعتی

عکاسی خودرو، نیز همانطور که از نام آن مشخص است، از انواع شاخه‌های عکاسی صنعتی می‌باشد که برای به نمایش درآوردن یک خودرو می‌باشد. شرکت‌های ماشین‌سازی از این شاخه عکاسی صنعتی برای تبلیغات خود استفاده‌های متعددی می‌کنند که در این بخش‌ با آن‌ها آشنا می‌شوید. 
به طور کلی هدف عکاسی خودرو یا همان عکاسی ماشین، این است که مشتریان و کاربران با ویژگی‌ها و جزئیات خودرو آشنا شوند. با وجود علاقه زیادی که کاربران به ماشین‌ها دارند، عکاسی خودرو در میان محبوب‌ترین رشته‌های عکاسی صنعتی قرار گرفته است. استفاده از این شاخه از عکاسی صنعتی برای شرکت‌های ماشین‌سازی به این دلیل اهمیت دارد که می‌توانند مشتریان بالقوه خود را به خرید ماشین‌های خود ترغیب کنند. 
داشتن کمی اطلاعات پیرامون عکاسی خودرو که یکی از زیر شاخه‌های عکاسی صنعتی است، می‌تواند در زندگی روزانه هر فردی کمک‌کننده باشد. شاید شما بخواهید خودروی خود را به فروش برسانید. برای این کار، در هر سایت و پلتفرمی، باید چندین عکس بارگذاری کنید تا مشتریان بتوانند با خودروی شما آَشنا شوند. برای این که بتوانید عکسبرداری مناسبی از ماشین خود داشته باشید و سریعا خودروی خود را به فروش برسانید، باید چندین نکته را رعایت کنید. 

بهترین شیوه عکسبرداری خودرو 

برای این که بتوانید از عکاسی خودرو برای تبلیغ و فروش وسیله نقلیه خود استفاده کنید، باید چندین نکته را رعایت کنید. به عنوان مثال شما باید یک موضوع مشخصی را برای عکسبرداری از ماشین خود انتخاب کنید. با وجود این که هم خود را به چالش می‌کشید هم این که می‌توانید عکس‌های متفاوت و جذابی ارائه کنید. به علاوه استفاده از این نکته می‌توانید خلاقیت شما را در طولانی مدت بیشتر کند. بنابراین همواره یک تم برای عکسبرداری از ماشین خود انتخاب کنید و سپس به سراغ عکس‌های دیگر بروید.
از جزئیات نمادین خودروی خود به شیوه خاص عکس بگیرید. برای رعایت این نکته باید سعی کنید تمامی نکات دیگر درباره ماشین خود را فراموش کنید و تمرکز خود را برای ارائه هر چه بهتر مشخصات مهم قرار دهید. برای مثال می‌توانید تمرکز خوبی بر روی لوگوی ماشین خود داشته باشید و آن را به شکل عالی به تصویر بکشید. همچنین شما می‌توانید با دیدن تصاویر دیگر در فضای وب، از ایده‌های عکسبرداری الهام بگیرید. 
یکی از ویژگی‌های خوب گرفتن عکس از جزئیات خودرو این است که شما می‌توانید سریعا یک پیغام به مشتریان بالقوه انتقال دهید. با دیدن عکس مورد نظر، سریعا کاربران بر روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند تا مشخصات را مطالعه کنند و عکس‌های دیگر را مشاهده کنند. 
برای این که بتوانید خودروی خود را به شیوه عالی به مشتریان ارائه کنید، همواره این را در نظر داشته باشید که شما صاحب لوکس‌ترین خودروی جهان هستید و باید از آن عکسبرداری کنید. با توجه به این موضوع شما می‌توانید عکس‌های بهتری از ماشین خود بگیرید و مشتریان را به کلیک بر روی تبلیغ خود جذب کنید. همچنین در نظر داشته باشید برای عکسبرداری با ماشین حتما از یک فاصله کانونی طبیعی استفاده کنید. 

عکاسی معماری؛ محبوب و کاربردی

عکاسی معماری و دکوراسیون داخلی، از شاخه‌های محبوب و کاربردی عکاسی صنعتی است که در حوزه‌های مختلف مانند تبلیغات کاربرد دارد. این عکس‌ها می‌توانند هر نما و معماری را به نمایش دربیاورند، به عنوان مثال عکاسی معماری می‌تواند شامل بناها، نمای داخلی رستوران‌ها و ... باشد. 
استفاده از شاخه عکاسی معماری، به کسب‌وکارهایی توصیه می‌شود که قصد دارند فضای داخلی بیزینس خود را به نمایش دربیاورند. به عنوان مثال رستوران‌ها، پلتفرم‌های فروش ملک و دیگر کسب‌وکارها می‌توانند از عکاسی معماری استفاده کنند. در ادامه این بخش با چندین تکنیک عکاسی معماری، یکی از محبوب‌ترین شاخه‌های عکاسی صنعتی آَشنا می‌شوید.
برای نشان دادن هر چه بهتر بنای مورد نظر، همواره به دنبال جمع‌آوری اطلاعات درباره فلسفه وجود آن نوع معماری و بنا باشید. شناخت کوچکی از یک نوع معماری می‌تواند حسابی در روند عکسبرداری شما تاثیرگذار باشد. برای این که با فلسفه آن بنا آشنا شوید، به راحتی می‎توانید در گوگل جستجو کنید.
در عکسبرداری معماری حتما نباید تمامی بنا را به نمایش دربیاورید، گاهی می‌توانید با استفاده از خطوط و سایه‌ها حس متحرک بودن را به بینندگان منتقل کنید که روش خوبی برای جلب توجه مشتریان است. به طور کلی در عکاسی صنعتی باید تمامی نکاتی که باعث جلب توجه کردن می‌شود را رعایت کنید. 
نکته دیگر در عکسبرداری معماری این است که همواره به جهت نور توجه ویژه کنید؛ زیرا نور می‌تواند باعث به نمایش درآمدن کنتراست‌ها، بافت‌ها و سایه‌ها شود. به عنوان مثال در صورتی که بخواهید از میزان بالایی از کنتراست استفاده کنید، ممکن است دوربین دچار نورسنجی نامناسب شود و عکس‌های شما از کیفیت بالایی برخوردار نباشند. همچنین برای جذاب‌تر نشان دادن بنا، همواره سعی کنید تا از داخل بنا عکس بگیرید، این شیوه در عکاسی صنعتی سبب بیشتر شدن زیبایی بصری می شود. 

عکاسی از غذا؛ مشتریان خود را گرسنه کنید!

عکاسی از غذا

یکی از محبوب‌ترین صنایع در دنیا صنعت غذا است که عکاسی صنعتی از آن نیز در میان مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این شاخه از عکاسی صنعتی در سالیان اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است و در پلتفرم‌های مختلفی مانند اینستاگرام محبوب شده. روزانه تقاضای کاربران اینترنت برای دیدن عکس‌های زیبا و جذاب از غذاهای مورد علاقه‌شان در حال افزایش است. 
بدون شک تمامی افراد با دیدن یک عکس زیبا از یک همبرگر داغ به همراه پنیری که از لبه آن بیرون زده است، اشتهاآور است و سریعا سعی می‌کنید تا راهی برای خوردن آن همبرگر پیدا کنید. به همین دلیل این شاخه از عکاسی صنعتی بر نرخ فروش رستوران‌ها تاثیر زیادی دارد. برای این که به اهمیت بالای این صنعت پی ببرید، حتما دفعه بعدی که به یک فروشگاه بزرگ مراجعه کردید، توجه کنید که تا چه میزان عکس‌های تبلیغاتی که رستوران‌های طبقه بالا از غذای خود به دیوارها چسبانده‌اند، بر روی اشتهای شما تاثیر دارند.
شاید ناخودآگاه این روند اتفاق بیافتد، اما تمامی افراد با دیدن عکس‌های زیبای از غذایی که برای خورده شدن داد می‌زنند، گرسنه می‌شوند. با آگاهی به این نکته بار دیگر به اهمیت خیلی زیادی عکاسی صنعتی در صنایع مختلف پی می‌بریم.
ترفندهایی که در دنیای عکاسی از غذا به کار گرفته می‌شود، بسیار زیاد هستند و کاربران شاید با نیمی از این ترفندها نیز آشنایی نداشته باشند. این ترفندها عکس‌های غذاها را به قدری زیبا می‌کند که کاربران تمایل پیدا می‌کنند، یک گاز به گوشه عکس بزنند. 

آشنایی با چند ترفند صنعت عکاسی از غذا

امروزه از ترفندهای مختلفی استفاده می‌شود تا عکس‌هایی که از مواد غذایی گرفته می‌شود، جذابیت بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال در تبلیغات پنکیک صبحانه، از لایه‌های کارتن در میان پنکیک‌ها استفاده می‌شود تا فاصله بیشتری از یکدیگر داشته باشند. همچنین در تبلیغات مواد غذایی از روغن موتور به عنوان جایگزین شهدهای شیرین مانند عسل استفاده می‌شود. 
استفاده از روغن موتور به این دلیل است که جذب مواد غذایی مانند پنکیک نمی‌شود و بر روی آن می‌ماند و می‌تواند تصویری زیبا برای عکسبرداری فراهم کند. عسل و شهدهای شیرین دیگر در مواد غذایی حل می‌شوند و زیبایی ظاهری خود را از دست می‌دهند. با این حال در این بخش قصد داریم شما را با چندین ترفند واقعی برای عکاسی صنعتی از غذا آشنا کنیم:
•    همواره به ترکیب‌بندی آیتم‌های موجود در تصویر توجه کنید: ترکیب‌بندی آیتم‌ها و استفاده از تنظیمات مناسب دوربین برای به نمایش درآوردن غذا در عکاسی صنعتی اهمیت زیادی دارد. به عبارت دیگر شما باید بدانید که چگونه تمامی آیتم‌های موجود در تصویر خود را به بهترین نحوه ممکن چینش کنید؛ برای این کار در نظر داشته باشید که سوژه اصلی در مرکز توجه باشد.
•    عکاسی از غذا را محدود به فاصله خیلی نزدیک نکنید: عکاسی از مواد غذایی تنها مختص فاصله‌های نزدیک نیست، شما می‌توانید از فاصله دورتری نیز از غذای خود عکس بگیرید. اما باید توجه داشته باشید که هدف اصلی، پیدا کردن یک فاصله مناسب است.
•    زمانی که هوا تاریک است از غذای مورد نظر عکس نگیرید: داشتن نور مناسب برای عکسبرداری در عکاسی صنعتی اهمیت خیلی زیادی دارد. به همین دلیل اگر از نور مناسبی در فضای داخل خانه برخوردار نیستید، حتما از نور طبیعی استفاده کنید. در استفاده از نور طبیعی نیز باید به مناسب بودن آن توجه کنید.

عکاسی خبری؛ عکاسی صنعتی با ارزش بالای انتقال پیام

فتوژورنالیسم یا همان عکاسی خبری از دیگر شاخه‌های عکاسی صنعتی هستند که می‌توانند یک داستان را به روایت دربیاورند. این شاخه عکاسی صنعتی ارزش زیادی در بخش خبری دارد و می‌تواند یک پیام طولانی و تاثیرگذار را به شکل عالی منتقل کند. عکاسی خبری را می‌توان یک هنری در نظر گرفت که با استفاده از آن می‌توانید قصه‌گویی را به سطح عکسبرداری برسانید. 
عکاسی خبری می‌تواند یک روایتی را مستند کند و به بینندگان انتقال دهد، با این حال این شاخه از عکاسی صنعتی می‌تواند شامل عکس‌های دیگر مانند عکاسی ورزشی و ... باشد. نکته جالبی که در عکاسی خبری وجود دارد این است که بتوانید روایت عکس را مقدم بر قضاوت خود کنید. به عبارت دیگر شما باید سوژه را همانطور که هست، به تصویر بکشید تا بینندگان آن را قضاوت کنند. در این شاخه از عکاسی صنعتی، بینندگان و کاربران باید بتوانند خود داستان را متوجه شوند و در دل پیام عکس فرو بروند.
استفاده از عکاسی خبری بیشتر برای خبرنگاران مرسوم است، زیرا آن‌ها باید بتوانند با استفاده از تمامی مهارت‌هایی که دارند داستان مورد نظر را همانطور که هست بازگو کنند. در ادامه با چندین ویژگی برجسته یک عکاس خبری عالی آَشنا خواهید شد.

ویژگی‌های یک عکاس خبری عالی

عکاس‌های خبری نیاز به ویژگی‎‌های خاصی دارند تا بتوانند در این حوزه موفق باشند. در حقیقت رشته عکاسی خبری در عکاسی صنعتی نیاز به استفاده از برخی از ویژگی‌های انسان مانند همدردی نیز دارد. عکاسان برای این که بتوانند بینندگان را تحت تاثیر قرار دهند و به مدت چندین دقیقه کاربران را روی عکس خود نگه دارند، باید از احساسات خود نیز استفاده کنند. 
عکاس‌های خبری باید بتوانند فرای هر باوری و اعتقادی با تمامی مردم جهان ارتباط بگیرد و لحظاتی پر از زندگی را شکار کنند. شما برای این که بتوانید در حوزه عکاسی خبری موفق شوید، باید مهارت اجتماعی قوی نیز داشته باشید. بهترین عکاس‌های خبری می‌دانند که در این شاخه عکاسی صنعتی در چه زمانی باید وارد عمل شوند و چه زمانی دوربین‌های خود را غلاف کنند!
عکاس‌های خبری باید سفر دوست باشند و با اشتیاق به مکان‌های مختلف سفر کنند. این افراد همواره صبور هستند، زیرا می‌دانند برای این که بتوانند ارزش معنایی عکس خود را بالا ببرند، باید منتظر یک لحظه طلایی باشند. همچنین عکاس‌های خبری با به دست آوردن تجربه خوب در این زمینه به یک احساس خاص می‌رسند که گویی می‌دانند بهترین لحظه برای عکس گرفتن در کجا اتفاق می‌افتد. خلاقیت، یک معیار حیاتی در عکاسی خبری است؛ اگر شما این ویژگی را نداشته باشید، به سختی می‌توانید عکس‌های تازه تولید کنید که کاربران را به سمت خود بکشاند.
 

نمایش بیشتر

برای رشد کسب و کارت آماده ای؟

برای همکاری با آژانس دیجیتال مارکتینگ فیکا همین الان اقدام کن.

برای رشد کسب و کارت آماده ای؟

برای همکاری با آژانس دیجیتال مارکتینگ فیکا همین الان اقدام کن.